В някои отделни случаи, е възможно да се извърши и трансферт само на един ембрион. Това може да се случи, когато това е първа или втора ин витро процедура за двойката, жената има вече родено дете или ембрионите са с много добро качество.
То не прилича на епруветка, но се е наложило разговорното „бебе в епруветка“.
Около десет дни след трансфера се прави кръвен тест за бременност, отчитащ нивата на ЧХГ. Два дни по-късно в домашни условия жената може да направи и уринарен тест за бременност.
Протоколът при всяка жена е индивидуален и се доуточнява непрекъснато по време на проследяването на стимулацията.
посочва наполовина по-малко, макар че членството не е задължително.
Сключването на договори продължава, затова е потребно да се проверява актуалното състояние единствено на официалната visit here страница на фонда, на която използваното име е Център за асист. репродукция.
Кои са необходимите изследвания преди инвитро оплождане?
Осъществява се в ембриологичната лаборатория. Могат да бъдат използвани собствени яйца, както и донорски такива извадени чрез пункция.
Управителят д-р Добринка Петрова и водещият ембриолог д-р Румен Димитров са с висока квалификация и редица обучения в чужбина. Заведението има отделен център, специализиран по мъжкия стерилитет.
То може да е по-скоро алармиращ признак, който трябва да споделите с Вашия лекар.
Обикновено стимулацията на яйчниците започва на третия ден от менструалния цикъл и се състои от прилагането на медикаменти с цел развитие на множество фоликули в яйчниците. Преди да се премине към яйчникова стимулация, е необходимо да се провери нивото на яйчниковия запас.
Тези ембриони се следят в лабораторията и след това се прехвърлят в матката на бъдещата майка.
Определеният брой ембриони, получили най-висока оценка при подбора, се прехвърлят в матката на пациентката през go here тънък пластмасов катетър, който преминава през маточната шийка (цервикалния канал).
нар. „пункция“ на фоликулите, или „събиране“ на узрелите яйцеклетки от женското тяло. Пункцията се извършва вагинално, посредством аспирационна игла, поставена върху ултразувков апарат.